Haber

Gazeteciler Nevşehir’de Cumhuriyet Nöbeti Düzenledi

NEVŞEHİR’de görev yapan gazeteciler, Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikte kamp ateşi eşliğinde ‘Cumhuriyet Nöbeti’ düzenledi.

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Göreme ilçesi kamp alanında düzenlediği etkinliğe kentte çalışan gazeteciler ve eşleri katıldı. 10. Yıl Yürüyüşü kapsamında gazeteciler kamp ateşi yakarak eğlendi.

‘Cumhuriyet İnsanı Olarak Nöbetçiyiz’

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici, basının önemine vurgu yaparak, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kamp yaparak kutluyoruz. Nevşehir’de görev yapan gazeteciler olarak bir aradayız. Kurduğumuz çadırlarla kamp alanındayız. Türkiye’nin en önemli coğrafyalarından biri olan Kapadokya bölgesinde kuruludur.” ‘Cumhuriyet Nöbeti’ni sürdürüyoruz. Gün batımında başlayan nöbetimiz gün doğumuna kadar devam edecek. Biz burada Cumhuriyetin bir mensubu olarak görev başındayız. Cumhuriyetin ilelebet yaşatılması için yerel basın olarak mücadelemizi her platformda sürdüreceğiz. Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcında yerel basın da vardı “Kurtuluş Savaşı yerel basınla başladı. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını Kurtuluş Savaşımızla kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. .

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, “Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına ilimizde birçok etkinlik yapılıyor. Bu etkinliği Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte yapıyoruz. Bu nedenle ben de eşlik etmekten mutluluk duyuyorum” dedi. Cumhuriyetin 100’üncü yılında bu nöbeti kutluyoruz.”

Nevşehir’de görev yapan basın mensupları, Göreme ilçesindeki kamp alanında gün batımıyla başlayan Cumhuriyet nöbetini gün doğumuna kadar sürdürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu